Kripto Para Cüzdanı

Blockchain

Kripto Para Cüzdanı

Bir kriptopara cüzdanı, kullanıcıların kripto para gönderip almalarını ve kendi bakiyelerini izlemelerini sağlamak için özel ve açık anahtarları depolayan ve çeşitli blockchain’lerle etkileşime giren bir yazılım programıdır. Bitcoin veya başka bir kripto para birimi kullanmak istiyorsanız, dijital bir cüzdanınızın olması gerekir.

İki tip cüzdan vardır:

Cold Wallet:

Cold Wallet internete bağlı değildir, dolayısıyla Hacker’lar dijital varlıklarınıza erişemezler. Farklı türlerde cold wallet bulmak mümkündür. Cold Wallet aslında fiziksel bir cihazdır ve çevrimdışı tutulur, ancak gerektiğinde bilgisayara takılabilir. Cold Wallet güvenlidir, çünkü bir işlem yaptığınızda, cihazdaki bir düğmeye basarak her birini onaylamanızı isterler.

Hot Wallet:

Dijital varlıklı Borsa / Hesap cüzdanları olarak kabul edilir, çünkü bu borsalar / hesaplar fonlarınızı altyapı ve sunucularda tutmaktadır. Hot wallet türünde olan cüzdanlar internete bağlıdır. Bu sayede borsa üzerinde ki işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Mobiloitte Turkey?

Mobiloitte Turkey, blockchain üzerinde uzmalaşmış ve uzmanlaşmaya devam eden ekibiyle birlikte borsanıza veya kripto sisteminize yeni ekleyeceğiniz bir kripto para için size hot wallet entegrasyon servisi sağlar.